Jesteś tu: » Strona główna » Galeria wczesniejsze » Entropia Słowa - projekt literacki

Entropia Słowa - projekt literacki

Uczniowie klasy VI A wzięli udział w projekcie „Entropia słowa 2010” zorganizowanym przez Biuro Edukacji Miasta Stołecznego Warszawy. Patronat nad akcją sprawowali: MEN i CEO.
    Celem przedsięwzięcia było przypomnienie i utrwalenie wiedzy o życiu i twórczości wybitnych pisarzy i poetów związanych z Warszawą. Akcja miała również pokazać wszystkim, jak ważne jest słowo pisane.
    Projekt happeningu  polegał na tym, że 21 maja 2010 między godziną 12.00 a 13.00 kilkaset osób pojawiło się w najróżniejszych miejscach stolicy po to, by głośno czytać wybrane fragmenty prozy i poezji.
    Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali wiersze Krystyny Krahelskiej. Na happening przygotowali również specjalną tablicę, na której zamieścili informacje o Patronce szkoły. Przechodniów częstowano cukierkami. Dla dwóch osób przewidziano książkowe nagrody Dyrektora szkoły.
    Nasza szkoła została umieszczona na Literackiej Mapie Warszawy –
www.entropiaslowa.pl