Jesteś tu: » Strona główna » Z życia klas 2016/2017 » KLASA 3A
  • Wycieczka

3a Janek, Kuba i Mikołaj

Wycieczka do Wydziału Weterynarii.

Pojechaliśmy do Wydziału Weterynarii. Pani opowiadała nam o różnych bakteriach.  Oglądaliśmy tam bakterie. Pani wybrała Janka  do działania z palnikiem. Dzięki temu uzyskaliśmy bakterie z soku po ogórkach kiszonych, którą zabarwiliśmy na fioletowo i obejrzeliśmy ją pod mikroskopem.

• Jesienne lwy

3a Julka i Zuzia

Jesienne Lwy.

W środę na plastyce robiliśmy lwy. Z żółtych talerzyków, ususzonych liści,  krepiny, kartek i mazaków. Najpierw do talerzyków przyklejaliśmy oczka. Potem przyklejaliśmy nosek. Następnie rysowaliśmy buzię i przyklejaliśmy wąsy. A potem liście. Prace wyszły nam doskonale.

• Wycieczka do Powsina

3a Maciek Lniak Kinga Zdunek

Wycieczka o dzikach

Byliśmy w Powsinie. Widzieliśmy warchlaki i paśnik. Pani opowiadała nam, że łoś jest dwa razy większy od człowieka i jest największym zwierzęciem w naszym lesie. Opowiadała nam o częściach ciała sarny. Bawiliśmy się w różne fajne zabawy. Pani dała nam książeczki jak zachowywać się w lesie. Na wycieczce nam się bardzo podobało. Najbardziej nam się podobały dziki i paśnik.

• Foldery

3a Kasia Wilk i Maja Dobrowolska oraz Witek Jurasz

Foldery

Foldery mogliśmy robić około tygodnia. Mogły być o zwierzętach, roślinach
i o lesie oraz o grzybach. Każdy zrobił ciekawy i interesujący folder. Zaprezentowaliśmy swoje foldery w klasie. Mogliśmy też je czytać. Podobały nam się wszystkie foldery. Było ciekawie i zabawnie. Do domu wróciliśmy
z dobrymi ocenami .To był najlepszy dzień w szkole. Byłoby ekstra, gdybyśmy robili jeszcze raz podobne prace.

• Eksperymenty

3a Maja i Wiola

Eksperymenty

Ostatnio z naszą panią robiliśmy eksperymenty. Potrzebne nam były: ziarna słonecznika położone na papierze i przykryte chusteczką. Potem przygnietliśmy je wazonem, który miał w środku pieniądze, żeby był cięższy. Gdy to zrobiliśmy odłupały im się skórki, które to przykrywały. Po tym zgnieceniu ziarenka stały się płaskie.