Jesteś tu: » Strona główna » Z życia klas 2016/2017 » KLASA 3D
  • Rośliny pól uprawnych

3d Seba i Antek

W klasie zgniataliśmy ziarna oleiste.

Zgniataliśmy ziarna: słonecznika, dynię, rzepak.

Było bardzo fajnie.

3d Patrycja i Natalia

Chleb

Pewnego dnia Oliwia przyniosła chleb do szkoły i wszystkich poczęstowała. To był chleb brązowy i ziarnisty. Zrobiła ten chleb dzięki przepisowi w podręczniku.

3d Paulina Marysia Basia

Chleb Oliwki

Pewnego razu Oliwka przyniosła do szkoły chleb żytni. Cała klasa zjadła po jednej kromce. Wszystkim bardzo smakowało szkoda, że było go tak mało. Przepis na chleb był w podręczniku. Po lekcjach dziękowaliśmy Oliwce, że przyniosła chleb. Tylko Oliwka wpadła na ten wspaniały pomysł.

• W Łazienkach

3d Maja i Nastka

Wycieczka do Łazienek Królewskich

Pojechaliśmy do  Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa. Mieliśmy lekcje o grzybach. Poznaliśmy grzyby jadalne i trujące, w tym muchomora sromotnikowego, najbardziej trującego grzyba. Potrafimy rozróżnić szatana od borowika szlachetnego. To była bardzo ciekawa lekcja.

• Las w Powsinie

3d Julia i Judyta

Las w Powsinie

Pojechaliśmy z klasą na wycieczkę do lasu w Powsinie. Zobaczyliśmy wiewiórkę i były super gry i zabawy na świeżym powietrzu. Widzieliśmy ładne ptaki i rozwiązywaliśmy zagadki. Były ładne drzewa ozdobione. Było super. Zobaczyliśmy moją mamę na koniu i jej klienta na koniu.