Jesteś tu: » Strona główna » Apel o pomoc dla Marty!!!

Apel o pomoc dla Marty!!!

Bardzo prosimy o wsparcie finansowe! Liczy się każda złotówka.

Koleżanki i Koledzy, Drodzy Nauczyciele!

Jako Grono Pedagogiczne Gimnazjum nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi zwracamy się do Was z ogromną prośbą o pomoc dla 17-letniej Marty, dziewczynki chorej na ostrą białaczkę szpikową, której oboje rodzice są nauczycielami (mama pracuje w naszej szkole, tata w XXXV LO im Bolesława Prusa). Nowotwór, który zaatakował Martę ma specyficzną mutację, przez którą jest mniej podatny na leczenie. Każda chemioterapia wiązała się z wieloma przykrymi i niebezpiecznymi skutkami ubocznymi. 4 miesiące temu okazało się, że rak powrócił. Zaczęto szukać innych wyjść, ale kolejne zawodziły. Został znaleziony dawca dla Marty, ale nie można się podjąć przeszczepu dopóki choroba nie zostanie opanowana. Obecnie jest po 4 wznowie, komórki rakowe zaatakowały płuca, wątrobę i śledzionę. Stan córki naszej koleżanki jest bardzo ciężki, leży pod tlenem. W tej chwili praktycznie jedynym wyjściem jest natychmiastowy wyjazd do kliniki do Niemiec, rodzice muszą znaleźć 25 tysięcy euro, aby jak najszybciej rozpocząć leczenie.

Fundacja Przeciwko Leukemii
ul. Morcinka 5, paw. 19
nr konta: 47 1240 1109 1111 0000 0516 5182 z dopiskiem
"Pomoc dla Marty Pruskiej"