Jesteś tu: » Strona główna » Entropia Słowa 2014. Literacka Mapa Warszawy

Entropia Słowa 2014. Literacka Mapa Warszawy

10 czerwca 2014 r.  uczniowie klas IV – V pod opieką pań polonistek (Elżbieta Mościcka, Jagoda Bielacz, Beata Wawryniuk, Anna Zawadzka) już po raz czwarty wzięli udział w projekcie literackim realizowanym pod patronatem Monet International School, Entropię Słowa oraz Biuro Edukacji Urzędu m.st. Warszawa  - „Entropia Słowa 2014. Literacka Mapa Warszawy”.

Ideą projektu jest spontaniczne prezentowanie poezji przypadkowym przechodniom.

Tegoroczny happening poświecony był 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Nasi uczniowie zaprezentowali wiersze Krystyny Krahelskiej – od 30 lat patronki SP 212, autorki hymnu powstańczej Warszawy, poetki, sanitariuszki, która oddała życie, ratując rannego powstańca .

Recytowaliśmy  m.in. takie wiersze, jak: „Śpij, synku…”, „A kiedy mi się w sercu jasny maj …”, „Polska”, „O nas i  chłopcach”, „Chryste Panie”.

Miejscem naszego happeningu był skwer przy skrzyżowaniu ulicy Sobieskiego i ulicy Czarnomorskiej.

Akcja pokazała wszystkim, jak  ważne pielęgnowanie pamięci o doniosłych wydarzeniach z naszej historii oraz  jak ważne jest słowo pisane.