Jesteś tu: » Strona główna » Projekt

W naszej szkole właśnie ruszył projekt "Ja - Młody Obywatel".
Klasy IVe i IVc biorące udział w programie są już po pierwszych warsztatach.
Było dużo dobrej zabawy i nowej wiedzy. Dyskutowaliśmy, rozwiązywaliśmy rebusy i czytaliśmy razem fragmenty Konstytucji RP. Dzieci dowiedziały się m.in. co to znaczy być dobrym obywatelem lub obywatelką i dlaczego warto działać na rzecz lokalnej społeczności.
W dalszych planach są warsztaty dotyczące współpracy i kreatywności dla młodych uczestników projektu i szkolenie z metody pracy projektowej dla nauczycieli, a także minikonferencja i publikacja podsumowujące wszystkie działania młodych obywateli i obywatelek.
Organizatorem projektu jest Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Pomocy QZmianom.
Projekt jest współfinansowany przez Biuro Edukacji M.St. Warszawy."

Oswoić Konflikt!

Od listopada Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Pomocy Q Zmianom współpracuje z naszą szkołą w ramach projektu „Oswoić Konflikt!” finansowanego przez Biuro Edukacji m.st. Warszawy. Celem głównym projektu jest podniesienie wiedzy i umiejętności uczniów z zakresu konstruktywnego rozwiązywania konfliktów bez przemocy, poprawienie komunikacji oraz podniesienie stopnia integracji wśród uczniów klas biorących udział w projekcie.

Przedmiotem projektu jest przeprowadzenie przez trenerów Stowarzyszenia programu edukacyjnego „Konflikt – jak go oswoić?” w dwóch klasach I-III i trzech klasach IV-VI oraz wsparcie wychowawców tych klas w dalszej pracy edukacyjnej i wychowawczej.

Uczniowie uczestniczą w specjalnie przygotowanych warsztatach, które rozwijają ich wiedzę i umiejętności w zakresie radzenia sobie z trudnymi emocjami, współpracy
i komunikacji, czyli tych elementów, które pozwalają nam radzić sobie w sytuacjach konfliktowych. Po przeprowadzonych zajęciach trenerzy Stowarzyszenia przygotowują rekomendacje, których celem jest podsumowanie przebiegu warsztatów i funkcjonowania uczniów oraz przekazanie wychowawcom wskazówek dotyczących dalszej pracy z klasą.

Możliwe jest także zorganizowanie konsultacji bądź warsztatów dla rodziców dzieci biorących udział w projekcie w obszarach związanych z tematyką projektu takich jak komunikacja, radzenie sobie z trudnymi emocjami u dzieci czy metody konstruktywnego rozwiązywania konfliktów rówieśniczych.

Więcej informacji na temat projektu znajdą Państwo na stronie Stowarzyszenia Q Zmianom: www.qzmianom.org.