Jesteś tu: » Strona główna » Wędrówka po świecie pieniądza w Centrum Pieniądza NBP

Wędrówka po świecie pieniądza w Centrum Pieniądza NBP

6 marca klasa 4a i 4c wybrały się na wycieczkę do Centrum Pieniądza NBP im. Sławomira S. Skrzypka przy ul. Świętokrzyskiej w Warszawie. Uczniowie poznali pięć bardzo różnych opowieści o pieniądzu: skąd się wzięły, jak wyglądały dawniej, jakie przedstawienia znajdują się na współczesnych polskich banknotach obiegowych oraz czy monety zawsze są okrągłe.Zwiedzając  centrum  poznali  istotę tego, czym jest pieniądz, jaką przebył drogę i w jaki sposób pomaga nam w codziennym życiu. Dotarli do kluczowych miejsc związanych z historią pieniądza oraz  stali się świadkiem narodzin monety i banknotu, pierwszych banków, teorii ekonomicznych.