Jesteś tu: » Strona główna » Samorząd

Samorząd

W listopadzie członkowie Samorządu  Uczniowskiego zostali zaproszeni przez Pana Burmistrza do udziału w warsztatach „Samorządna Młodzież 2.0”. Dowiedzieli się wówczas o idei budżetu partycypacyjnego. W późniejszych miesiącach wzięli  udział w kolejnych debatach i warsztatach, a także, przy pomocy animatora z fundacji Civis Polonus, napisali projekt „Sportowa odnowa – renowacja boiska przy SP 212”.

Realizują tym samy marzenie wszystkich uczniów, dotyczące  lekcji wychowania fizycznego w wymarzonych warunkach plenerowych. Projekt został napisany, zamieszczony na platformie Urzędu Miasta,  a 14 marca delegacja SU wzięła w konsultacjach społecznych, na których pojawili się autorzy wszystkich projektów z rejonu Sadyba Stegny. Projekt spotkał się  z akceptacją urzędników, gdzie szczególną, profesjonalną opieką otoczył uczniów p. Janusz Ryżyk. Inni projektodawcy także nie zgłosili krytycznych uwag. Cała społeczność szkolna czeka na ostateczną akceptację Urzędu Miasta, a jeśli do niego dojdzie, już za kilka tygodni zaprosi wszystkich do głosowania na uczniowski projekt.

A. Z.