Jesteś tu: » Strona główna » Strona gółwna wcześniejsze » XXI Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK

XXI Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK

W sobotę 13 kwietnia odbyły się na terenie szkoły XXI Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK. Nasi uczniowie brali udział w zabezpieczeniu imprezy. Na kilka godzin przeobrazili się w Duszki. Każda para Duszków miała pod opieką patrol składający się z gimnazjalistów lub licealistów. Zadaniem uczniów było dopilnować, żeby patrol przez nich prowadzony trafił do odpowiedniego punktu zadaniowego, nie kontaktował się z pozostałymi grupami i przestrzegał regulaminu zawodów.

Wszystkie Duszki wywiązały się ze swoich zadań znakomicie, za co zostały nagrodzone dyplomami i słodyczami. Podczas spożywania wojskowej grochówki, była chwila na podzielenie się wrażeniami. Duszki pełne dumy chwaliły się, że mimo iż są z podstawówki, to licealiści i gimnazjaliści słuchali ich bez zastrzeżeń:). Dużo emocji wywołały też bardzo realistycznie przygotowane pozoracje: tryskająca krew, amputowane kończyny i rany różnego rodzaju. Ciekawe okazało się spotkanie ze Strażą Pożarną i Policją. W trakcje trwania imprezy wszystkie Duszki zostały przeszkolone z zakresu resuscytacji. Mimo, że pod koniec zawodów wszyscy byli bardzo zmęczeni, to duma z dobrze wykonanego zadania spowodowała, że na wszystkich twarzach gościł uśmiech.