Jesteś tu: » Strona główna » Z życia klas 2016/2017 » KLASA 3C » Wycieczka do Słomczyna

Wycieczka do Słomczyna

Pozostałe zdjęcia w zakładce WYCIECZKI.

SPRAWOZDANIE

7 grudnia 2016 roku klasa 3c była na wycieczce w Słomczynie. W stolarni „Pinokio” poznawaliśmy pracę stolarza i jego maszyny.

Robiliśmy ozdoby świąteczne z drewna. Ozdabialiśmy brokatem zawieszki na choinkę: gwiazdkę, dzwonek i bombkę.  Nauczyliśmy się dużo o drewnie. Szlifowaliśmy deseczkę na obrazek, a później tworzyliśmy obrazek z wiórków. Oglądaliśmy pracę maszyn stolarskich i obróbkę drewna.

DOKOŃCZENIA DZIECI

Piekliśmy kiełbaski i graliśmy w gry przyrodnicze. Na końcu robiliśmy zakupy w sklepiku. Wycieczka bardzo mi się podoba.

Zosia

Mogliśmy obejrzeć narzędzia, którymi pracowali nasi pradziadkowie. Dowiedziałem się, że do wykonania stolika potrzeba dużo czasu, jak również narzędzi, materiału, wiedzy i umiejętności. Wycieczka mi się bardzo podobała.

Karol

Oprócz tych rzeczy było jeszcze ognisko, na którym sami piekliśmy kiełbaski. Dowiedzieliśmy się dużo o drewnie i o pracy stolarza. Wycieczka bardzo nam się podobała. To była jedna z najciekawszych wycieczek do tej pory.

Weronika

Piekliśmy kiełbaski a potem uczyliśmy się o słojach drzewa. Na koniec kupowaliśmy pamiątki. Bardzo mi się podobało i chciałbym tam wrócić.

Michał

A potem piekliśmy kiełbaskę. Następnie jedliśmy ją z keczupem i chlebem. Bardzo mi się podobało i chciałabym pojechać tam jeszcze.

Julia Sz.

Piekliśmy kiełbaski nad ogniem, a potem uczyliśmy się o słojach drzew. Na koniec kupowaliśmy w sklepiku rzeczy z drewna. Na wycieczce było super, chciałbym tam jeszcze wrócić.

Kuba

Potem piekliśmy kiełbaski. Na koniec uczyliśmy się o słojach drzewa. A na sam koniec kupowaliśmy pamiątki. Chce tam jak najszybciej wrócić.

???

W przerwie poszliśmy do drewnianej chaty, w której poczęstowano nas posiłkiem. Opiekane w ognisku kiełbaski były bardzo pyszne. Bardzo podobała mi się wycieczka.

???

Później piekliśmy kiełbaski. Było bardzo fajnie i ciekawie.