Jesteś tu: » Strona główna » Wycieczki » Wycieczka do Częstochowy

Wycieczka do Częstochowy

PIELGRZYMKA NA JASNĄ GÓRĘ

W dniu 8 grudnia, kiedy Kościół Katolicki obchodzi Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny, grupa chętnych uczniów z klas drugich z s. Teresą i dwojgiem rodziców uczestniczyła w pielgrzymce do Częstochowy.

Dzień był bogaty w przeżycia. Podróż odbyła się pociągiem IC. W programie było zwiedzanie Sanktuarium NMP na Jasnej Górze z przewodnikiem; udział we Mszy świętej sprawowanej w intencji dzieci, ich rodzin i wychowawców; obiad; i oczywiście zakup drobnych pamiątek. W czasie Eucharystii dzieci swoją budującą postawą wzbudziły podziw jednego z ojców paulinów, za co później zostały obdarowane różańcami w barwach narodowych.

Tego dnia Cudowny Obraz NMP otrzymał nową sukienkę, tzw. perłową. Podziwialiśmy więc kunsztowne dzieło artystyczne. Niektóre z dzieci pierwszy raz odwiedziły Duchową Stolicę Polski, tym bardziej zainteresowanie i zasłuchanie były wielkie.