rok 2005/2006
2006-11-23
KLASY I - III
Dzielnicowy Konkurs Wiedzy Przyrodniczej „Orlik”
- Karolina Bilewicz kl IIIa - wyróżnienie
- Zuzanna Steć kl. IIIa - wyróżnienie
V Mokotowski Konkurs Ortograficzny „Ortografek 2006”
- Julia Lewandowska kl. IIIa - III miejsce
- Fatima Kordi kl. IIIb - III miejsce
- Karolina Bilewicz kl. IIIa - III miejsce
III Mokotowski Konkurs Matematyczny „Liczydełko 2006”
- Zuzanna Steć kl. IIIa - wyróżnienie
Międzynarodowy Konkurs Matematyczny "Kangur"
- Fatima Kordi kl. IIIb - wyróżnienie
Międzyszkolny Mokotowski Konkurs "Brzechwa Dzieciom"
Kategoria plastyczna:
- Maciej Wasążnik kl. Ic - wyróżnienie
- Martyna Hajduczek kl. Ia - wyróżnienie
- Michał Błaszczak kl. Ia - wyróżnienie
Kategoria recytatorska:
- Zuzanna Śniecicka kl. IIb - wyróżnienie
Kategoria literacka:
- Karolina Bilewicz kl. IIIa - IImiejsce
- Julia Czubaj kl. IIIb - II miejsce
- Fatima Kordi kl. IIIb - II miejsce
- Julia Lewandowska kl. IIIa - II miejsce
- Zuzanna Steć kl. IIIa - III miejsce
- Weronika Szydlik kl. IIIb - III miejsce
Klasy I - III wzięły udział w:
- konkursie plastyczno – literackim „BĄDŹ BEZPIECZNY NA DRODZE”
- konkursie plastycznym „Baśnie Andersena”.
Klasa IIIb wzięła udział w Wojewódzkim Przeglądzie Teatrów Szkolnych „Melpomena w szkolnej ławce” organizowanym przez Stołeczne Centrum Edukacji ul. Jezuicka – dyplom.
KLASY IV- VI
Konkurs matematyczny organizowany przez Kuratorium Oświaty w Warszawie:
- do II (rejonowego) stopnia konkursu zakwalifikował się WOJCIECH NADARA
(listopad) - do III (wojewódzkiego) stopnia konkursu zakwalifikował się również
WOJCIECH NADARA z bardzo wysoką notą – 96%. Etap ten odbędzie się pod koniec
lutego.
Do II etapu Konkursu matematycznego im. J. Śniadeckiego zakwalifikowali się następujący uczniowie:
- WOJCIECH NADARA – 25p
- MARTA SOROKA – 15p
- PAWEŁ STEGIENKO – 14p
- PATRYK MIROŃCZYK – 18p
- JOANNA WITOWSKA – 15p
- ROBERT KOŁAKOWSKI – 20p
- ALEKSANDER MONKIEWICZ – 18p
- MACIEJ PONICHTER – 14p
Do II etapu III Międzydzielnicowego Konkursu Ortograficznego zakwalifikowali się:
- WOJCIECH NADARA kl. VId
- MARTA SOROKA kl.VId
Ogólnopolska Olimpiada Polonistyczna OLIMPUS
- Klasy IV – laureaci: ZUZANNA ZNAJDEK kl. IVb i ALEKSANDRA BĘDZIAK kl. IVd
- Klasy V – laureatką została KATARZYNA RUTKOWSKA kl. Vb
- Klasy VI – laureatem został KAMIL BOJAR kl. VId
Konkurs polonistyczny organizowany przez Kuratorium Oświaty w Warszawie
- do II (rejonowego) stopnia konkursu zakwalifikowały się:
ALEKSANDRA SYMONIDES z kl.Vb i KATARZYNA ŚLIWA z kl. VI d
Ogólnopolski Konkurs Poetycki „O Laur Wierzbaka”
- wyróżnienie – MAJA CUDNOK kl. Vd
W Konkursie Poezji Religijnej „Panie, usłysz moje słowa” wyróżnienia otrzymały
następujące uczennice:
- MARTA MIZIŃSKA kl. VIb
- ALEKSANDRA KULIK kl. Vb
- ZUZANNA ZNAJDEK kl. IVb
- JULIA LEWANDOWSKA kl. IIIa
- ZUZANNA ŚNIECIŃSKA kl. IIa
Konkurs plastyczny organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury ul. Puławska 97
- I miejsce zajęła ALEKSANDRA KRYSIUK z kl. Vb
- wyróżnienie – KATARZYNA WERLE kl. Vb
Międzyszkolny Konkurs Plastyczno – Techniczny „Coś z niczego”
- nagrodę uzyskała ALEKSANDRA KULIK z klasy Vb
Wyniki sportowe
Mistrzostwa Mokotowa w biegach przełajowych:
- MACIEJ PONICHTER kl. IV – 3 miejsce
- KAROL WORACH kl. IVb – 5 miejsce
- MATEUSZ HAAS kl. Va – 9 miejsce
- MARTA SOROKA kl. VId – 6 miejsce
- IZABELA JURKOWSKA kl. Va – 6 miejsce
- ANETA BIELEWSKA kl. Va – 12 miejsce
Wymienieni uczniowie będą reprezentować dzielnicę w Mistrzostwach Warszawy.
Mistrzostwa Mokotowa:
- w minikoszykówce chłopców IV miejsce w finale,
- w tenisie stołowym dziewcząt II miejsce,
- w tenisie stołowym chłopców reprezentacja zdobyła mistrzostwo Mokotowa
- i reprezentowała dzielnicę w WOM.
„Sportowe pożegnanie lata”:
- II miejsce w piłce nożnej
- III miejsce w koszykówce
1.PATRYK CYWKA VIc
2.ADAM BOGUCKI VIc
3.MARCIN PALIŃSKI VId
4.ADRIAN ZIELIŃSKI VIb
5.BARTŁOMIEJ LESZKO VId
6.KAROL KOPEĆ VIa
7.SEBASTIAN GOŁĘBIOWSKI VIc
Dziewczęta i chłopcy reprezentowali szkołę w „Gwiazdkowym Mokotowskim Turnieju
Minikoszykówki”.
- Drużyna dziewcząt zajęła II miejsce
- Drużyna chłopców III miejsce.
Uczniowie startujący w tych zawodach otrzymali medale, dyplomy i puchary.
Wystawiliśmy również następujące przedstawienia i inscenizacje, których honorowymi gośćmi byli Rodzice i Dziadkowie:
- Inscenizacja w wykonaniu klasy IIb „Bezpieczna droga do szkoły”
- wystawiona w naszej szkole, jak również w przedszkolu nr 140
- Jasełka w wykonaniu klasy IIa
- Przedstawienie w języku angielskim pt.: „Rabbit and his friends” w
wykonaniu klasy IVc - Przedstawienie – bajka Benedykta Hertza „Przyjaciele” – kl. Vb
- Jasełka „Opowieść wigilijna” – kl. Vd
- Świetlica zaprezentowała montaż słowno – muzyczny na Dzień Babci i
Dziadka - „To jest Polska” – montaż słowno – muzyczny w wykonaniu kl. IIIa
Braliśmy udział w:
- Ogólnopolskiej Akcji „Zbiórka makulatury” zebraliśmy 2500 kg,
- zorganizowaliśmy kiermasz kart świątecznych, z którego dochód
przeznaczono na pomoc dzieciom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej, - dochód ze sprzedaży andrzejkowych ciasteczek przelano na konto TPD,
- w klasach organizowaliśmy andrzejki, mikołajki, Wigilię, Dzień Babci i Dziadka,
- zorganizowaliśmy uroczyste Ślubowanie klas I.
II Festiwal Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży Mokotowa od patronatem Burmistrza Dzielnicy Mokotów
6 – 13 marca 2006 r.
Kategoria taneczna
- II miejsce – zespół taneczny „Wesołe nutki”
uczniowie kl. IIb i Vd – opiekun p. Bożena Ostrejko
Kategoria literacka
- II miejsce – Aleksandra Tarnowska kl. Vd – „Zaczarowany świat książek”
III miejsce – Maja Cudnok kl. Vd – „Marzenia”
opiekun p. Elżbieta Mościcka - Wyróżnienie – Katarzyna Śliwa kl. VId – „Mój mały cud”
opiekun p. Krystyna Tauber
Kategoria fotograficzna
- I miejsce – koło polonistyczne kl. IVb – cykl. „Mój Mistrz – Nauczyciel”
opiekun p. Elżbieta Mościcka
Kategoria – gazetka szkolna
- „Gryzmołek” – udział – opiekun p. Krystyna Tauber
Kategoria recytatorska
- Udział – Aleksandra Kulik kl. Vb, Kamila Szczęsna kl. 5b
opiekun p. Krystyna Tauber
Wyniki sportowe w roku szkolnym 2005/2006
W roku szkolnym 2005/2006 uczniowie naszej szkoły brali udział w międzyszkolnych zawodach sportowych rozgrywanych w ramach Warszawskiej Olimpiady
Młodzieży w następujących dyscyplinach:
- biegi przełajowe,
- tenis stołowy,
- minikoszykówka,
- piłka nożna,
- minisiatkówka,
- szachy,
- czwórbój lekkoatletyczny,
dwa ognie - lekkoatletyczny test klas czwartych.
Osiągnięcia w Mistrzostwach Mokotowa:
- biegi przełajowe (indyw.)
III miejsce M. Ponichter,
V miejsce K. Worach,
VI miejsce M. Hass, M. Soroka, I. Jurkowska
- tenis stołowy chłopców - I miejsce
- tenis stołowy dziewcząt - II miejsce
- minikoszykówka chłopców - IV miejsce
- minikoszykówka dziewcząt - V miejsce
- piłka nożna chłopców - II miejsce
- piłka nożna dziewcząt - V miejsce
- minikoszykówka dziewcząt - V miejsce
- czwórbój LA chłopców - IV miejsce, indywidualnie VI miejsce zajął Kamil Gilbas
- LA test klas IV chłopców - III miejsce, indywidualnie I miejsce zajął Maciej
Ponichter - LA test klas IV dziewcząt - V miejsce
Ponadto drużyny koszykarskie dziewcząt i chłopców uczestniczyły w turniejach organizowanych przez Wydział Sportu Dzielnicy Mokotów:
- turniej minikoszykówki " Mokotowska Gwiazdka Sportowa" - II miejsce drużyna
dziewcząt, III miejsce drużyna chłopców - Wiosenny Turniej Koszykówki - I miejsce drużyna chłopców, III miejsce drużyna
dziewcząt
W zawodach rozgrywanych w ciągu całego roku brało udział około 60 naszych uczniów. W punktacji szkół podstawowych XXXIX Warszawskiej Olimpiady Młodzieży chłopcy zajęli III miejsce, a dziewczęta IX.
Opracowała p. K. Choma